Kliknite na naslov predavanja za ogled povzetka*

Četrtek, 21. 11. 2019

8:00 8:00–9:00 Registracija in kava
8:15
8:30
8:45
9:00 9:00–9:05 Uvodni pozdrav
9:05–9:20 dr. Aleksander Šinigoj: Koliko energije nam pobereta +/-
9:15
9:20–9:45 Aleš Groznik, Ekonomska fakulteta, Vitomir Kucutar, ELES: Uvedba Master Data Management sistema in pripadajoče organizacijske spremembe na ELESu
9:30
9:45 9:45–10:10 Jože Bizjak, IPS: Obvladovanje Podatkov – Izzivi in rešitve “s terena”
10:00
10:10–10:35 Katarina Gašperlin, IBM: Obvladujte podatke in jih pripravite za uporabo v AI
10:15
10:30
10:35–11:00 Odmor za kavo
10:45
11:00 11:00–11:25 Matej Ugrin, CRMT: Vpogled v podatkovni inženiring – Gradniki sodobnih podatkovnih cevovodov
11:15
11:25–11:50 Marko Škufca, Boris Vezenšek, ADD: Primerno okolje za podatkovno analitiko nad poslovnimi in operativnimi podatki
11:30
11:45
11:50–12:15 Matjaž Breznik, Troia: Obogatena resničnost – operativni sistem prihodnosti
12:00
12:15 12:15–13:35 Kosilo
12:30
12:45
13:00
13:15
13:30Dvorana ADvorana B
13:35–13:50 Miha Grabner, EIMV: Uporaba metod globokega učenja v pametnih omrežjih 13:35–14:00
13:45
13:50–14:05 Primož Sevčnikar, Troia: Uporaba umetne inteligence v napredni analitiki za optimizacijo in upravljanje elektroenergetskih sredstev
14:00 14:00–14:15 Gregor Černe, Sašo Brus, Inea: Obvladovanje podatkov pri sistemih za upravljanje energije in prilagajanje odjema
14:05–14:20 Maja Savinek, Žiga Strelec, Elektro Ljubljana: Izzivi pri vzpostavitvi ključnih performančnih indikatorjev (KPI)
14:15 14:15–14:40 Roberta Bunjevac, Informatika: Podatkovno skladišče v preobleki BI orodij
14:20–14:35 Igor Voršič, Matjaž Eberlin, HSE: Tehnična platforma za obvladovanje in prehod na prediktivno vzdrževanje proizvajalca električne energije
14:30
14:35–14:50 Slavko Kastelic, CRMT: Pravočasno zagotavljanje zaupanja vrednih podatkov
14:45
14:50–15:10 Odmor za kavo
15:00
15:10–15:25 Tadej Šinkovec, Elektro Ljubljana in GIZ DEE, Janez Mule, Informatika: MojElektro.si – Sistem za enoten dostop do merilnih podatkov 15:10–15:35 Matej Pintar, Elektro Gorenjska, Aljoša Gruden, Business Solutions: Učinkovito obvladovanje podatkov na Elektro Gorenjska
15:15
15:25–15:40 Leon Maruša, EIMV: Pomembnost ustreznega zajemanja merilnih podatkov
15:30
15:35–16:00 Žiga Humar, OurSpace: Do znanja težko, z znanjem lahko
15:40–16:05 Vyacheslav Bezgin, Ondřej Maršíček, LOGIX: AI v realnem času
15:45
16:00 16:00–16:25 Robert Bergles, Unistar PRO: Izzivi kibernetske zaščite
16:05–16:20 Urban Kuhar, Gridinstruments d.o.o.: Tehnologije faziranja bremen kot osnova za obvladovanje podatkov NN omrežja
16:15
16:20–16:45 Vito Kumelj, Korona: Orodje za ocena največjega deleža obnovljivih virov energije v distribucijskem omrežju
16:25–16:50 Andrej Skamen, SNT: Izgradnja podatkovnega okolja, odpornega na grožnje kibernetske varnosti
16:30
16:45
16:50–17:10 Odmor za vodo in sadje
17:00
17:10–18:40 Okrogla miza: Kaj pomeni dobro upravljanje s podatki?
Moderator: Aleš Hvala, BluePrint Energy Solutions
17:15
17:30
17:45
18:00
18:15
18:30

Petek, 22. 11. 2019

8:00 8:00–9:00 Registracija in kava
8:15
8:30
8:45
9:00 9:00–9:25 Udo Knips, AED-SICAD (VertiGIS): Improving master data by ERP– GIS integration: Practical Example
9:15
9:25–9:50 Hallai Szabolcs, Madžarska agencija za energijo: Data Governance in Energy Sector Critical Infrastructure Environment – Security Incidents in Mind
9:30
9:45
9:50–10:10 Odmor za kavo
10:00
Dvorana ADvorana B
10:10–10:25 Matjaž Kolar, SODO: Next Generation Smart Grid (NG-SG) 10:10–10:25 Nejc Petrovič, Elektro Gorenjska, Andrej Souvent, EIMV: Projekt TDX-ASSIST – izmenjava podatkov med operaterji omrežij
10:15
10:25–10:40 Miroslav Beranič, Aljaž Plohl, Sergej Anželj, Tomaž Tomažič: IoT platforma za učinkovito upravljanje z energijo 10:25–10:40 Robert Meolic, Janko Koležnik, EIMV, Miroslav Beranič, Bintegra: Testiranje sprejemljivosti izvedbe SOAP spletnih storitev sistema SUMO
10:30
10:40–11:55 Marjan Rak, SODO: ORACLE APEX, low-code development platform – izkušnje iz prakse 10:25–10:40 Gaber Rekelj, Comland, Ivan Divjak, BRS: Celovito obvladovanje PLC komunikacij – od pisarne do terena
10:45
10:55–11:10 Janez Lampe, Igor Maher, Stelkom: NEDO ICT network – interoperability challenges 10:55–11:10
11:00
11:10–11:25 Bojan Trafela, Boban Veljanoski, Informatika d.d.: Kako ugasniti IBM mainframe?
11:15
11:25–11:45 Odmor
11:30
11:45 11:45–13:25 Delavnica: Osnove podatkovne znanosti
Vodil jo bo Ram Dušič Hren, IBM
12:00
12:15
12:30
12:45
13:00
13:15
13:25–14:55 Kosilo
13:30
13:45
14:00
14:15
14:30
14:45

*Obljavljeni so povzetki, ki jih je Organizator prejel.
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.